kr-business

Кривий Ріг зажадав економічної свободи

2 Жовтня 2017

26 вересня відбулася перша в Кривому Розі Зустріч бізнесу на підтримку реформ в Україні.

 

Захід організований Міжнародною Бізнес Асоціацією, і пройшов у Палаці молоді і студентів за участю більше 150 підприємців, політиків, громадських діячів, представників місцевої влади та журналістів Кривого Рогу. Форум організований в рамках проекту «Відкрита політика» Громадської організації «Громадянська платформа НОВА КРАЇНА» за підтримки посольства Великобританії в Україні. Міжнародна Бізнес Асоціація є партнером Нової Країни, і допомагає проводити громадські обговорення в багатьох містах України.

 

Зустріч відкрив один із засновників Міжнародної Бізнес Асоціації підприємець Геннадій Кучерук. Він привітав учасників зустрічі, побажав плідної роботи, і повідомив, що це перша така зустріч в Кривому Розі. Пан Геннадій закликав криворіжців приєднуватись до когорти мислячих і діючих людей, які взяли на себе відповідальність не лише за створення свого власного робочого місця, але й створюють робочі місця для інших. Геннадій Кучерук висловив думку, що діяльність підприємців у нашому місті повинна не лише вітатися, але мають надаватися преференції, адже лише за таких умов може відбутися диверсифікація економіки Кривого Рогу.

 

kr-business4

На початку заходу виступив заступник Криворізького Міського голови Андрій Полтавець. Він висловив переконання, що органи місцевого самоврядування повинні відігравати роль сервісних служб для громадян і підприємців. Віце-мер Кривого Рогу наголосив, що наріжним каменем стратегії розвитку міста є диверсифікація економіки, тому, що ми сьогодні маємо монопрофільну економіку. Пан Полтавець відзначив, що диверсифікацією і є розвиток малого і середнього бізнесу. Він наголосив, що сьогодні міська влада максимально робить все, щоб підтримати бізнес, і що сьогодні ми маємо 24 офіси адміністративних послуг, і покриття мешканців міста і об’єктів бізнесу є найвищим в Дніпропетровській області. Віце–мер також сказав, що в нашому місті діють 12 робочих груп підприємців, а також наголосив на важливості створення в Кривому Розі Бізнес Асоціації, зазначив, що міська влада плідно з нею співпрацює, знаючи її широкі контакти як в Україні, так і за її межами, що є Гордістю для Кривого Рогу.

 

kr-business3

Від Громадянської платформи «Нова Країна» виступали викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар, народні депутати України Світлана Заліщук, Григорій Шверк, координатор групи «Податки» Громадянської платформи «Нова Країна» Павло Себастьянович, колишній заступник міністра оборони України Юрій Гусєв, колишній заступник начальника Департаменту патрульної поліції Сергій Блажевич. Гості виступили з доповідями про необхідність реформування різних галузей та організації найактивнішої верстви суспільства – підприємців – для лобіювання зміни законодавства. В кінці виступу кожному гостю з Нової Країни місцеві учасники зібрання ставили питання. Однією з цікавих думок на питання криворізького активіста Дениса Скворцова про те, чи може комунальне підприємство, як, наприклад, Кривбасводоканал, не викликати жахіття, а давати користь територіальній громаді, поділився представник Нової Країни Юрій Гусєв: «В більшості європейських країн водоканали – це концесійні проекти з приватним бізнесом. В Україні немає жодного прикладу державно-приватного партнерства тому, що держава не довіряє бізнесу, а бізнес державі. На вашому місці я б вимагав від міської ради прийняти рішення про передачу водоканалу в концесію, я б запропонував міжнародним компаніям взяти участь в концесійному конкурсі, я б зробив громадський контроль над тим, щоб умови концесійного конкурсу були прозорими, я був би щасливим, якби прийшла американська компанія, котра має успішний досвід в інших містах Європи чи Америки».

kr-business2

 

Під час свого виступу Юрій Гусєв окремо зазначив, що, будь-які реформи були б в Україні неможливими, якби не подвиг, зокрема, 124 криворіжців, полеглих в російсько-українській війні, котрі своїми життями заплатили за те, що ми тут сьогодні могли говорити про реформи. Юрій Гусєв попросив вшанувати загиблих хвилиною мовчання, і подякував всім волонтерам Кривого Рогу і 17-тій танковій бригаді, які дають нам можливість вірити, що Кривий Ріг – це місто майбутнього.

 

Після виступів гостей з Нової Країни в режимі круглих столів методом «мозкового штурму» тривалістю по 10 хвилин кожен відбулося обговорення нагальних напрямків реформування державної політики:

  • Безпека бізнесу;
  • Антимонопольна реформа;
  • Податкова реформа;
  • Земельна реформа;
  • Приватизація;
  • Пенсійна реформа.

 

В кінці зустрічі Валерій Пекар побажав всім криворізьким підприємцям зростання біснесу, висловив сподівання, що Громадянська Платформа «Нова Країна» візьме в роботу всі сьогоднішні напрацювання, і приїде до Кривого Рогу ще.