14681787_663438023823038_3030103436722146847_n

СПІЛЬНИЙ ГРАФІК ЗМІН ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

18 Жовтня 2016

«Змін хочуть не лише пасажири, а й абсолютна більшість фахівців нашого господарства, решта ж, упевнений, скоро приєднаються». Саме таким влучним, дотепним і дуже актуальним висловом почав ділову розмову з представниками громадськості в. о. директора з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків. Та все по порядку…

На захід нового формату, що відбувся 18 жовтня на залізничному вокзалі столиці, я, чесно кажучи, йшла вперше. Тож очікувала познайомитися з досить великою, галасливою, вимогливою та незадоволеною групою пасажирів, які навперебій висловлюватимуть свої претензії на адресу конкретних касирів або провідників. Та помилилася! За круглим столом учасників зустрічі було небагато, проте зібралися люди, яким небайдужа проблематика перевезень, котрі щиро хочуть змін і представляють інтереси мешканців великих агломерацій, бізнесу та профспілок. А на їхні запитання та пропозиції відповідали фахівці трьох департаментів (управління рухом, пасажирських перевезень далекого сполучення та приміських пасажирських перевезень), а також філії «Українська залізнична швидкісна компанія» і регіональної філії «Південно-Західна залізниця».

Заступник начальника Депар­таменту пасажирських перевезень далекого сполучення ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Красноштан на порядок денний виніс кілька питань: графік руху поїздів далекого та приміського сполучення, а також обслуговування пасажирів на вокзалах і в поїздах. На моє здивування, всі присутні виявилися дуже добре обізнаними з цих питань.

Акредитовані (з міст, районів і областей) учасники розмови чудово знали графік руху поїздів, причому не лише час відправлення, прибуття та зупинок на кожній станції, а й ситуацію із населеністю. Так, наприклад, депутат Криворізької міської ради Юлій Морозов казав про маршрути та в які дні більш затребувані місця в кожному з типів вагонів (СВ, купейні, плацкартні), відповідно рекомендуючи варіанти їх варіювання та додавання причіпних одиниць пасажирського рухомого складу. А представник International Business Association (Міжнародної бізнес-асоціації) Володимир Шабловський наполегливо просив відновити курсування поїзда категорії Інтерсіті, що зв’яже індустріальний центр (Кривий Ріг) зі столицею… До речі, обидва активісти пропонували забезпечити допомогу й підтримку в діалозі між залізничниками, місцевою владою та представниками великих підприємств і компаній їхнього міста.

Крім того, інші представники громадськості радили, наприклад, провести «рокіровку» (на прокладених нитках графіка) кількох потягів, що буде значно зручніше для населення.

32970 

Щоправда, були й такі моменти, що експерти — представники громадськості не врахували. Тому після наведених фахівцями Департаменту руху поїздів ПАТ «Укрзалізниця» аргументів пропозиції знімалися. Так, ішлося про неможливість подовжити маршрути Інтерсіті до станції Рокувата (бо вона в межах Кривого Рогу), адже поїзд перебуватиме в дорозі до 8 год і більше, що фізично дуже важко для пасажирів. Крім того, якщо ж пустити його по дільницях, де швидкість обмежена, то втрачається одна з основних переваг цього рухомого складу…

Також представникам бізнесу, які звикли приймати рішення та надзвичайно швидко втілювати їх у життя, довелося пояснювати, чому додати нові маршрути потягів можна лише з 31 березня. А причина в тому, що робота над новим графіком руху, котрий введуть із грудня, вже завершується, при цьому коригування маршрутів пасажирських і приміських поїздів потягне за собою зміни по всьому технологічному документу.

І на завершення заходу керівники Департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення ПАТ «Укрзалізниця» пообіцяли, що пропозиції представників громадськості будуть обов’язково враховані й уточнені, а ще, звичайно ж, постійно проводитиметься робота з поліпшення графіка руху пасажирських поїздів.

32968

В. о. директора з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор РОМАНКІВ: 

«Сьогоднішню зустріч (до слова, вже не першу) з представниками громадських організацій анонсував і просив провести Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Адже він тримає на контролі як підготовку нового графіка руху поїздів, так і залучення до цієї роботи всіх зацікавлених сторін. Підкреслю: ми готові обговорювати, розумно експериментувати та впроваджувати нові маршрути. Проте, на жаль, поки що не всі представники місцевих органів влади (міст, районів та областей), які за своїм службовим обов’язком мали б самі проявляти ініціативу, налаштовані на співпрацю. Здавалося б, навіть за таким вигідним для регіонів питанням, як можливість подовження залізничних маршрутів автобусами та введення єдиного квитка (наприклад для пасажирів потяга Київ—Івано-Франківськ, які їдуть до Буковеля). Та я впевнений, що ситуація обов’язково зміниться».

32969

Заступник начальника Департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення ПАТ «Укрзалізниця» Олександр КРАСНОШТАН:

«Аби маршрути поїздів були максимально зручними, важливо налагодити діалог перевізника з пасажирами — один із важливих інструментів співпраці з представниками громадськості. Консенсус пропозицій (залізничників і споживачів послуг) уже дає свої результати, саме тому подібні заходи планується проводити щомісяця. Практика свідчить, що в містах, де ми мали підтримку, тобто проводилася рекламна кампанія (про новий маршрут і його переваги своєчасно дізнавалися потенційні пасажири), населеність поїзда швидко досягла 90 % і більше — він ставав економічно успішним. Іншими словами, задовольняється попит і отримується запланований економічний ефект. Як один із прикладів можу навести поїзд Інтерсіті № 765/766 призначенням Київ—Херсон.

За таким же алгоритмом, сподіваюся, вдасться вирішити транспортну проблему з тролейбусами, автобусами або маршрутками, що могли б курсувати в певні нічні години, коли прибуває або відправляється поїзд. Адже зрозуміло, що далеко не в усіх громадян є кошти, аби скористатися послугами таксі».